oddlužení levně za 3.000 Kč (vypracování návrhu na povolení oddlužení fyzické osoby)


Kontaktujte nás pro více informací, telefonicky na tel. 730 625 845, nebo pište na e-mail: info@ley.cz


Vadí vám, že vám každý den volají zaměstnanci exekutora? Máte zabavený majetek a hrozí že vám ho v dražbě prodají?
Za předpokladu že máte informace aspoň o některých vašich závazcích, podat za některého z vašich dlužníků insolvenční návrh. Po jeho podání budete mít 30 dní k podání vašeho návrhu na oddlužení. Podáním insolvenčního návrhu některým z vašich dlužníku se pozastavuje výkon veškerých exekucí, tj. i dražeb vašeho již obestaveného/oblepeného majetku. Návrh jsme schopni vypracovat do 24h. Zálohová platba je nutná.


časté dotazy:

1. opravdu mne vypracování návrhu na oddlužení bude stát jen 3.000 Kč

odpověď: ano, pokud jste fyzická osoba, oddlužení nebudete podávat jako manželé v SJM, pokud máte celkem do 10ti exekucí (dluhů) v celkovém objemu do 1.000.000 Kč, pak ano. Pokud některou z výše uvedených podmínek nesplňujete, cena bude dle dohody vyšší, podle množství práce.


2. oddluží mne i když v současnosti nemám zaměstnání?

ano, i to je možné, musíte samozřejmě splnit veškeré formality a pak si sehnat někoho, kdo vám potrvdí že vám na základě darovací smlouvy bude peníze potřebné pro oddlužení dávat.


3. opravdu musím zaplatit pouze 30% všech mých dluhů?

musíte během 5 let uhradit alespoň 30% veškerých vašich dluhů, plus odměnu insolvenčního správce, která činí 900 Kč měsíčně, pokud je správce plátem dph pak se částka zvětšuje o dph.


4. mám problém s přebíráním pošty, dá se toto nějak vyřešit.

všem klientům doporučujeme zřízení "datové schránky pro fyzické osoby", kam dle zákona chodí veškerá korespondence od soudů, exekutorů, Policie a veškerých státních orgánů. zřízení datové schránky a provoz je zdarma, provádí se po předložení dokladu totožnosti na každé pošte (Czechpoint) či Obecním úřadě kde funguje Czechpoint, doporučujeme i pro komunikaci s exekutory a insolvenčním soudem, ušetří to spoustu času a i peněz.


5. jak zjistím veškeré mé dluhy?

první krok je dotaz na centrální evidenci exekucí, služba je placená, dotaz stojí 60 Kč, v databázi bohužel nemusí být veškeré aktuální exekuce, navíc tam často chybí např. údaj o věřiteli, který vyžaduje insolvenční soud. tj. je třeba následně oslovit exekutora s žádostí o detaily k vaší exekuci. dalším krokem je oslovit např. prostřednictvím vaší datové schránky váš místně příslušný prvoinstanční soud, tj. okresní či obvodní soud dle místa bydliště, i minulého pokud toto bylo změněno. Tento dotaz opět mohou některé soudy zpoplatnit. Pak je dobré se objednat u příslušného soudu k nahlédnutí do spisů a tyto si nafotit, aspoň v části rozsudku, pokud si člověk fotí na svůj přístroj, toto je zdarma.


6. co když na některý svůj dluh zapomenu?

to se může stát, na takovýto dluh pak oddlužení nebude platit a bude se pak muset uhradit celý.


7. mohu uhradit 30% dluhů dříve než za 5 let? končí pak mé oddlužení?

tady je to složitějsí, pokud máte zaměstnání a přijem, měsíční výše splátky se vypočítává z výše platu, tj. může se stát že uhradíte i 100% dluhů. paradoxně nejvýhodnější situaci máte, pokud vám nemají z čeho strhávat, tj.


8. mám dům/byt v exekuci, čeká mne dražba, mohu to insolvencí nějak vyřešit?

ano, insolvenční návrh přerušuje výkon exekuce, tj. podáním insolvenčního návrhu můžete dražbu domu/byt oddálit.


9. vypracování kvalitního návrhu na povolení oddlužení trvá nějakou dobu, existuje nějaké jiné řešení jak dražbu domu/bytu oddálit?

ano, insolvenční návrh může podat kterýkoli z vašich věřitelů, tj. budete muset někoho najít, kdo insolvenční návrh na vás podá, a pak vám běží lhůta 30 dnů, kdy vy můžete podat návrh na povolení oddlužení, mezitím není možné dům/byt v exekuci prodat.


10. mohu si vypracovat a podat návrh na povolení oddlužení sám?

samozřejmě :)
Kontaktujte nás pro více informací, telefonicky na tel. 730 625 845,
nebo pište na e-mail: info@ley.cz

provozuje: Present moment s.r.o., IČO: 01798111, číslo účtu: 2400443205/2010 vedený u Fio banka

Přes občanské sdružení, nyní zapsaný spolek Ley.cz jsme účastníky několika Insolvenčních řízení:
MOTORPAL, a.s., KSBR 37 INS 882 / 2016 vedená u Krajského soudu v Brně,
Extrudia, a.s., KSBR 32 INS 6574 / 2009 vedená u Krajského soudu v Brně,
Ing. Vladimír Volf, MSPH 59 INS 20838 / 2012 vedená u Městského soudu v Praze
Informace o Insolvenčních řízeních našich klientů neposkytujeme.Podmínky používání O projektu Stats
copyleft 2005-2017